25N: MÁS QUE UNA JORNADA, RENOVAR UN COMPROMISO

25N: MÁS QUE UNA JORNADA, RENOVAR UN COMPROMISO

Este miércoles 25 de noviembre, como cada año, es el día mundial para eliminar la violencia contra la mujer. Todo tipo de violencia, sin excepciones. Los números –40 mujeres asesinadas por violencia de género en lo llevamos de año y 1.073 desde el año 2003 cuando se comenzó a hacer un registro de este horrendo dato– nos recuerdan que una vez más esta jornada es una urgencia. Números que tienen nombre: Nuria, Ana, Isabel, Auxiliadora, Iria, … y André, Juan, Lucía …

Lejos de ideologías y políticas oportunistas, dedicar una jornada para darnos cuenta de la urgencia de un compromiso continuo en la lucha contra la violencia y el maltrato a la mujer, parece un anestésico de conciencias cuando en realidad es una denuncia abierta y un compromiso personal y comunitario con lo que realmente cambia esta realidad: LA EDUCACIÓN.

Educar supone profundizar en valores profundamente humanos que vacunan a niños y jóvenes contra cualquier enfermedad del alma como la resolución violenta de conflictos, el abuso de poder, el maltrato al diferente o la superioridad por razones de sexo u otras similares. No bastan los lemas hermosos y las campañas reivindicativas, es imprescindible hacer una opción personal de vida sustentada en principios humanos robustos: la libertad, la igualdad, la justicia y la dignidad. Una labor lenta pero poderosa, que va dejando semillas de humanismo en los más pequeños y que con el tiempo crecerán hasta transformarse en mujeres y hombres capaces de hacer de nuestro mundo un lugar de convivencia igualitaria.

Dos son las figuras que para nosotros destacan como modelos de comportamiento integrador y defensor de la mujer: uno de ellos es Jesús de Nazaret y su trato exquisito con las mujeres de su tiempo que vivían sometidas por una sociedad patriarcal y leyes muy rigurosas respecto a su estatus social. Son muchos los ejemplos que podemos citar en este sentido, como el diálogo junto al pozo con la mujer samaritana (Jn 4,5-43) o la defensa de una mujer adúltera acusada falsamente de provocadora (Jn 7, 53-ss). El otro es la figura de Paula Frassinetti, mujer de su tiempo que se empleó a fondo para que los niños, especialmente las niñas, tuvieran lo necesario para crecer sanos por fuera y por dentro, íntegros como seres humanos, iguales en todas sus virtudes, complementarios en sus facetas personales.

Este es el espíritu que deseamos para nuestros jóvenes y niños, convencidos de que tenemos una posición privilegiada para llegar a ellos e invitarles cada día a convertir nuestra sociedad en un espacio de encuentro, de no violencia y de integración.

DECIMOS NO A LA VIOLENCIA DE GÉNERO !!!

 

 

196 comentarios en «25N: MÁS QUE UNA JORNADA, RENOVAR UN COMPROMISO»

 1. Sms onay hizmeti kendi numaranızı vermek istemediğiniz platfomlardan sms onayı sağlamak adına kullanılan bir hizmettir. Farklı olarak artık kendi telefon numaranızdan sms onayı alamadığınız için sms onay hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Onayim.com olarak size sms onay hizmetini sorunsuz bir şekilde sağlayabiliriz. En uygun ve hızlı hizmetten yararlanmak için sizi web sitemize davet ediyoruz. En güvenilir sms onay hizmeti onayim.com’dan alınır.

  Kendimizi, yüksek kaliteli, güvenilir ve yenilikçi hizmetler ile müşteri deneyimlerini tam bir şeffaflık içinde sunmaya ve iş için en iyi teknik ve insan kaynaklarını kullanmaya adadık. Ayrıca, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini ve özelliklerini sürekli iyileştirerek iş değeri önermemizi geliştirmeye kararlıyız.

  sms onay

 2. Ev dekorasyonunuz için hangi halı modelleri uygundur?

  Ev dekorasyonunda maksimum verimin sağlanabilmesi için sıklıkla kullandığımız tüm ürünlerin belli bir anlamda birbiriyle uyumlu olması tavsiye edilmektedir. Farklı halı modelleri seçerken özellik, renk ve stil detaylarına karar vermek oldukça zor olabilir. Bu noktada zorlukları ortadan kaldırmak için ev tasarımında belirlediğiniz temaya uygun modeller arasından söz konusu ürünleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde Trend Ev Dekorasyonları; rustik, bohem, modern, klasik ve vintage.

  Ev dekorasyonuna uygun rustik temalı çeşitler, doğadan ilham alırken kırsal ve çiftlik yaşamına vurgu yapıyor. Bu nedenle rustik desenli kilimlerde çiçek, ahşap ve ağaç desenlerine rastlamak mümkündür. Doğadan ilham alan ev dekorasyonuna uyum sağlayan rustik halı renkleri yeşil, gri, kahverengi ve mavi olarak sıralanabilir. Rustik halı, gri tonlarında mobilyaların popüler bir tasarım öğesi olarak uygundur. Bu sayede yaşam alanında özgür ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

  Özgür bir yaşam tarzını benimseyen kişilerin iç mekan tasarımlarında bohem etkilere rastlamak mümkündür. Bohem teması içinde düzenlenen yaşam alanlarına uygun halı desenleri soyut bir tarzla şekillendirilebilir. Bohem halı modellerinde bulutlar, gökyüzü, yıldızlar, astroloji ve semboller gibi soyut görüntülere rastlayabilirsiniz. Ayrıca krem, açık mavi, sarı ve beyaz gibi soft tonlar bohem modellerde sıkça görülen renklerdir.

  Yaşam alanlarında özgür bir görünüm yaratmak için bohem çizgilerle zenginleştirilmiş halı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Gelenekseli yaşatan ve geçmişe özlem duyan kullanıcıların dekorasyon için kullandığı tarzlardan biri de vintage esintileri. Eskitme, ağartma gibi işlemlerden geçerek vintage tarzdaki yaşam alanlarına uyum sağlayan ürünler elde edilir. Bir geleneği anımsatan vintage kilimler pastel veya soft renklerde yapılır. Vintage halı desenlerine olan düşkünlüğünüzü, yaşadığınız alana geleneksel dokunuşlar katmak için kullanabilirsiniz.

  Herhangi bir yaşam alanının döşenmesinde tercih edilen başlıca stiller modern ve klasik olarak sıralanabilir. Modern dekorasyonlarda trend renklere, görsellere ve desenlere rastlayabilirsiniz. Çağdaş vurgulara imza attığınız mekanlara uygun olanı seçmek için yenilikçi desenlere olan tutkunuzu kullanabilirsiniz.

  Modern halı modelleri, sade ve minimalist tasarım öğeleriyle birleşiyor. Ayrıca çeşitli dekorasyon ürünleri ile birlikte modern halıları da tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarına hayat veren bu paspas çeşitleri, dönemin desen ve renkleriyle tasarlanıyor. Yani size sadece yaşam alanınızın keyfini çıkarmak kalıyor. Her ne kadar değişse de geçmişte tasarım tercihlerine gönül vermiş kişilerin kullandığı tarzlardan biri de klasiktir. Motif ve çiçek gibi geleneksel figürler klasik dekoratif tarzlarda öne çıkıyor. Klasik modelin halıları genellikle bordo, lacivert, kırmızı ve kahverengi tonlarındadır. Bu, yerleştirildikleri herhangi bir ortama sofistike bir görünüm eklemelerini sağlar.

 3. 4nk.net adlı webmaster forumu, webmasterlar için gerçek bir başvuru kaynağıdır. Bu forum, webmasterların kendilerini geliştirmelerine ve web sitelerinin daha iyi performans göstermelerine yardımcı olmak için çeşitli konularda bilgi sağlar.

  Forumda, SEO, web tasarımı, hosting, domain, güvenlik ve diğer webmaster ile ilgili konular hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca, forumda yer alan uzmanlar ve deneyimli webmasterlar, sorularınıza cevap vererek size yardımcı olurlar.

  Eğer bir webmaster iseniz veya web sitenizi geliştirmek istiyorsanız, 4nk.net adresini ziyaret etmelisiniz. Bu forum, webmasterlar için gerçek bir işbirliği ve bilgi paylaşımı platformudur.

 4. Hileyurdu.com, şifresiz beğeni hizmeti sunan bir platformdur. Bu platform, kullanıcıların sosyal medya hesaplarına güvenli ve hızlı bir şekilde beğeni eklemelerine olanak tanır. Ayrıca, platformda yer alan özellikler arasında yoruma yanıt verme, takip etme ve yoruma beğeni gibi özellikler de bulunmaktadır. Hileyurdu.com, kullanıcıların sosyal medya hesaplarını daha popüler hale getirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  şifresiz beğeni

 5. smsvar.com, herhangi bir telefon numarasına kolayca kısa mesaj göndermenizi sağlayan güvenilir ve kullanıcı dostu bir SMS servisidir. Basit ve sezgisel arayüzü ile mesaj göndermek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Büyük bir gruba hızlı bir hatırlatma veya toplu mesaj göndermeniz gerekip gerekmediğini smsvar.com karşılar. Bugün deneyin ve çevrimiçi SMS göndermenin rahatlığını yaşayın.

  Bağlantı: smsvar.com

 6. Halı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

  Tamamlayıcı bir dekoratif unsur olarak kullanılan kilimler, diğer mobilyalarla eşleştirildiğinde yaşam alanına güçlü bir hava katabilir. Bu nedenle, söz konusu ürünü seçerken mobilya ile uyumdan çok yer, boyut, renk, dokuma ve desen gibi kriterlere dikkat etmek daha mantıklı olabilir. İlgili kriterlere göre doğru seçimi yaparak hayalinizdeki evi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

  Halı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli koşul kullanım alanıdır. Öncelikle ürünü kullanacağınız yerin özelliklerine göre seçim yapmanız önerilir. Örneğin, kaymaz tabanlar banyo halılarında önem kazanırken, yatak odası halılarında anti-alerjik özellikler ön plana çıkabiliyor. Bu noktada kullanmak istediğiniz depolama alanını belirledikten sonra ihtiyacınız olan özelliklere karar verebilirsiniz.

  Bir halı satın alırken öncelikle diğer ürünlerle ölçü olarak karşılaştırabilirsiniz. Öncelikle odanın temel ölçülerini ve söz konusu ürünün ne kadar yer kaplayacağını göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu noktada öncelikle uzaydaki konumu dikkate alınabilir. Yemek masasının alt kısmı için bir kilim seçerken, sandalye ayaklarının incinmeyecek şekilde bitmesine yardımcı olabilir. Ayrıca yemek masasında oturan misafirlerin ayaklarına değen ölçüler de ideal olabilir.

  Günümüzde sıklıkla tercih edilen halı ebatları 200 x 300 ve 160 x 230 olarak belirtilebilir. Salon, oturma odası ve yatak odası gibi nispeten daha geniş mekanlarda 200×300 halı ebatını tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha küçük alanlarda 160×230 ebatlarında halı kullanabilirsiniz. İlgilendiğiniz ölçülere karar verdikten sonra aramayı daraltarak istediğiniz kriterlere ulaşabilirsiniz.

  https://www.halimodelleri.art/

 7. Cialis jel cinsel sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır kaliteli ve sağlıklı mutlu bir cinsel birleşim sağlamakla beraber evli çiftlerin yuvalarının yıkılmasını da engellemektedir.

 8. Nakitbahis, Türkiye’nin en popüler online bahis
  sitelerinden biridir. Ancak, son zamanlarda yaşanan erişim engellemeleri nedeniyle site adresini sık sık değiştirmektedir.
  Bu nedenle, Nakitbahis giriş işlemi hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

  Nakitbahis giriş işlemi oldukça basittir.
  Siteye erişim sağlamak için güncel adresine ihtiyacınız vardır.
  Güncel adresi öğrenmek için arama motorlarına
  «Nakitbahis güncel adres» gibi anahtar kelimeler
  girerek kolayca bulabilirsiniz.

  Nakitbahis, yüksek oranlar ve çeşitli bahis seçenekleri
  sunmaktadır. Site, spor bahisleri, canlı bahisler, casino oyunları
  ve sanal bahisler gibi geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.
  Ayrıca, Nakitbahis’in mobil uygulaması da bulunmaktadır ve bu sayede istediğiniz her yerden bahis yapabilirsiniz.

  Nakitbahis giriş işlemi ile ilgili olarak, siteye erişim sağladıktan sonra
  kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
  Eğer daha önce üye değilseniz, hızlı bir şekilde üyelik
  işlemini tamamlayarak siteye giriş yapabilirsiniz.

  Nakitbahis giriş işlemi hakkında bilgi sahibi olmak oldukça
  önemlidir. Güncel adresi takip ederek, her
  zaman siteye erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Nakitbahis’in geniş bahis
  seçenekleri ile kazançlı ve keyifli bir bahis
  deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Nakitbahis Giriş

 9. Kaliteli Muadil Toner, orijinal tonerlere eşdeğer olarak üretilen ve lazer yazıcılara uyumlu olan toner kartuşlardır. Muadil tonerlerin avantajı, orijinal tonerlere göre daha uygun fiyatlı olmaları ve baskı maliyetlerini düşürmeleridir. Muadil tonerlerin dezavantajı ise, kalite ve performans açısından orijinal tonerlerle aynı olmayabilirler ve bazen yazıcıyla uyumsuzluk sorunları yaşayabilirler. Muadil toner alırken dikkat etmeniz gereken noktalar ise, muadil tonerin yazıcınızın modeline uygun olması, çipli olması, kaliteli bir marka tarafından üretilmesi ve çok ucuz olmamasıdır. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur.

 10. Su arıtma cihazları, günümüzde pek çok insanın sağlığı ve temiz su tüketmek için tercih ettiği tüm ürünlerden biridir. Bu cihazlar, evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış ve su içinde zararlı maddeler ve temizleyicileri uzaklaştırarak temiz, sağlıklı su sağlarlar.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

error: Descarga no permitida